Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.

Moje techniky lovu bouřek

V těchto dvou článcích popisuji, jak se loví bouřky. Důležité informace zde najde každý, kdo by chtěl provézt vlastní měření a pomoci tak při stále se rozvíjejícím výzkumu bouřek. Pro zobrazení článku klikněte na modrý nápis pod tímto textem.

Koho zajímají detaily, jak přesně "lovím bouřky", může si zde přečíst o mých technikách lovu bouřek a co všechno je třeba udělat před začátkem samotného výjezdu za bouřkami.

Pokud se chcete aktivně zapojit do výzkumu a stát se amatérským pozorovatelem bouřek, přečtěte si tento článek. Provádět měření během bouřky není nijak složité a  zvládne jej velká většina lidí bez jakýchkoliv znalostí meteorologie. Amatérská měření provedená při bouřkách jsou však velmi přínosná pro výzkum bouřek, a přestože jejich provádění není nijak obtížné (pro stacionární pozorování), amatérských pozorovatelů bouřek je stále velmi málo. Každé provedené amatérské měření (zvláště v zemích, kde je málo amatérských pozorovatelů bouřek, jako je ČR) je důležitým přínosem jak pro výzkum chování bouřek v dané oblasti, tak pro celkový výzkum bouřek a energie v nich vznikající.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one