Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.
Během srpna 2010 jsem zažil svůj doposud nejúspěšnější bouřkový výjezd. Bylo to 24. srpna 2010, kdy jsem z 2,5km vzdálenosti pozoroval tornádo, které se vytvořilo nad obcí Olešnice na Blanensku. Krom tohoto výjezdu jsem podnikl několik výjezdů v Anglii, v ČR a jeho sousedních státech (Německo, Polsko a Rakousko).
Zatím není hotov.
Zatím není hotov
Zatím není hotov.
24. srpna 2010 byl den, kdy bych tornádo o síle F1, možná i F2, nečekal. Meteorologická situace, která nasvědčovala tvorbě silných tornád, se ve střední Evropě vyskytovala den předtím, 23. srpna 2010, kdy se v Německu vyskytlo během jediného dne alespoň 6 tornád, z čehož dvě způsobila škody za více než milion Euro. Situace z 24. srpna 2010 byla v některých místech Evropy (část Skandinávie, Baltské moře, Dánsko, východní Polsko, Bělorusko a část západního Ruska) také induktivní pro tvorbu tornád, ale spíše slabší intenzity. V ČR jsem tornádo o síle F1 až F2 tento den rozhodně nečekal.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one