Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.
V dubnu letošního roku jsem podnikl celkem 4 bouřkové dny. Dva z nich byly ve Francii, kam jsem opět jel lyžovat, ale díky přecházející studené frontě jsem se o 2 dny opozdil. A další 2 výjezdy byly koncem dubna v Čechách.
Článek o výjezdu ve Francii ještě není hotov a přidám jej, jakmile ho napíšu.
22. a 23.dubna jsem přijel na víkend do Čech a protože situace slibovala první letošní pěkné bouřky v Čechách, udělal jsem oba dny výjezd. Pak jsem o tom napsal zprávu pro www.bourky.com a přikládám jí níže. Bohužel se text uchoval bez diakritiky. Pod tímto článkem přikládám několik radarů a detekcí blesků pro lepší přehled.
Radar 1

Radar 1

Radar ze soboty 22.dubna (1630 SELČ). V tuto dobu jsem byl někde severně od Plzně. Bouřka, která procházela kousek od mě, je ta s červenou odrazivostí v tuto dobu nad hranicemi s Německem.
Blesky 1

Blesky 1

Přehled bleskové aktivity ze stejného času jako je výše uvedený radar.
Radar 2

Radar 2

Radar z neděle 23.dubna 1800SELČ. V tuto dobu jsem již byl v Praze a na cestě na letiště.
Blesky 2

Blesky 2

Blesky z neděle 23.dubna. V tuton dobu jsem byl na zadní straně této bouřkové linie, která postupovala směrem na Hradec Králové.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one