Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.
Červen byl na výjezdy velmi dobrý. Zajímavé výjezdy v Čechách, výjezd ve Francii a pozorování TLE (Transient Luminous Events) z letadla.
Dvoudenní výjezd za bouřkama 16. a 17.června  - obrázek

Dvoudenní výjezd za bouřkama 16. a 17.června - obrázek

Začátek června byl pro mne důležitý ohledně zkouškového období. Proto jsem se počasí a bouřkám moc nevěnoval. Až 16.června jsem letěl na víkend do Čech, kde mě přivítaly první pořádné celonoční bouřky. V sobotu 17.června odpoledne jsem dokonce natočil krátké video (první mnou natočené video bouřky v ČR) jedné blížící se bouřky, kde se možná i vyskytoval wall-cloud. Toto video mám zatím pouze v DVD formátu (příliš velké pro uveřejnění na internetu). Až se mi časem podaří video konvertovat do lepšího formátu, dám ho na internet a přidám odkaz. Článek níže uvedený je můj popis situace pro stránky www.bourky.com Udělal jsem na něm jen několik minimálních faktických úprav. Ke článku jsem připojil i několik radarů a detekcí blesků, které jsou v hlavním menu pod článkem. U každého z nich je popis.
Satelitní záběry noční bouře

Satelitní záběry noční bouře

Družicový snímek MCS, který postupuje ze západních Čech na Prahu. V tuto dobu jsem byl někde na dálnici D5 západně od Prahy přímo pod ním.
Radar noční bouře ze 17.června

Radar noční bouře ze 17.června

Radar z 0130SELČ, kdy se na Prahu hnal silný MCS. V tuto dobu jsem byl na dálnici D5 pod nejsilnějším jádrem bouře.
Detekce blesků z noční bouře

Detekce blesků z noční bouře

Detekce blesků z té samé bouře i hodiny jako je radar uvedený výše. Na detekci je vidět, jak se hlavní jádro krásně pohybovalo podél trasy dálnice D5 a tudíž nebyl problém jej pronásledovat.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one