Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.
V srpnu 2004 jsme jeli s celou rodinou na měsíc na Floridu. Hlavním důvodem bylo studium angličtiny mojí mladší sestry Markéty a dovolená u moře. Několik výjezdů jsem také podnikl, ale protože floridský autopůjčovny mají zákon, že nesmí půjčovat auta mladším 21 let, nemohl jsem si půjčit auto, protože mi v tu dobu bylo 19. Byl jsem tedy odkázán na výjezdy s otcem, kterého jsem však nejprve musel přemluvit, aby místo odpoledne stráveného na pláži jel se mnou na bouřky. Přestože otce výjezdy začaly zajímat, tak jich moc nebylo a většina trvala tak 2 hodiny. Jeden výjezd si ale článek zaslouží, a to přechod hurikánu Charley přes Floridu. Je to zatím jediný hurikán, ve kterém jsem byl (leden 2009) a opravdu stál za to.
Srpen 2004 Výjezd do centra hurikánu Charley - obrázek

Srpen 2004 Výjezd do centra hurikánu Charley - obrázek

Tento článek popisuje několikadenní výjezd, který jsme podnikli s celou rodinou. Původně bylo naším cílem sledovat silné squall line na ramenech hurikánu Charley a dle předpovědi jsme se postavili do míst, kde měly přecházet nejsilnější bouřky okrajových ramen hurikánu. Charley se však na poslední chvíli rozhodl, že trasu svého postupu změní tak, aby nás přešel jeho střed a oko hurikánu. Nebránili jsme se tomu a z bezpečí hotelového pokoje v Orlandu jsme se nechali přejít středem hurikánu a nárazy větru o síle 170km/h.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one