Pozorujete rádi blesky, když se zrovna kolem v létě přežene bouřka? Čtěte dále, protože tyto stránky jsou určeny pro každého, kdo má alespoň trochu rád bouřky.
           Na Kubu jsem ten rok letěl výhradně kvůli zlepšení mé Španělštiny a ani jsem netušil, jak se tento jazykový pobyt na Kubě stane zajímavým a že zde najdu koníček, který mě již určitě do konce života neopustí.
          Můj první týden na Kubě, který začal již předešlým článkem, jsem měl, jak jsem v tom článku psal, půjčené auto. Původně jsem to neplánoval, ale každý den z tohoto týdne jsem vyjel za bouřkou. Protože tyto výjezdy popisuji až v roce 2007 (4 roky poté), nepamatuji si již všechny detaily. Pokusím se zde ale udělat takový stručný popis každého výjezdu, byť velmi amatérského. Tento popis zahrnuje můj první týden na Kubě, tj. od pondělka do pátku. Přesná data si již nepamatuji, ale zřejmě to byl první nebo druhý týden v srpnu 2003.
První týden na Kubě - pátek - obrázek

První týden na Kubě - pátek - obrázek

            Můj páteční lov bouřek popíši zvlášť, protože byl mnohem zajímavější než všechny předchozí dny. Udělal jsem během něj sice velkou chybu, kdy jsem bouřku pronásledoval po pobřeží a ne z vnitrozemní strany, ale přesto jsem viděl zajímavé bouřky a úkazy, mezi které patří i úhoz silného blesku do stromu cca. 20 metrů ode mě před školou. Klikněte na mapu, kde uvidíte mojí trasu a pomůže vám k orientaci během popisu lovu bouřek.

Zbytek mého pobytu na Kubě se závěrečnou ulovenou silnou bouří - obrázek

Zbytek mého pobytu na Kubě se závěrečnou ulovenou silnou bouří - obrázek

           V tomto článku popisuji zbytek mého pobytu na Kubě. Píši o dvou hlavních bouřkách, které jsem ještě zažil. První při cestě z Cienfuegos do Havany a druhou při lovu bouřek můj předposlední den na Kubě. Doporučuji otevřít si mapku kuby, která je průvodním obrázkem, a při čtení se na mapě dívat na místa, kde se bouřky vyskytovaly.
Videa, fotky a informace o bouøkách
Neplatim.cz - nová on-line databáze neplatičů
Tyto stránky však nebudou jen o bouřkách. Časem přidám i mé pozorování zatmění Slunce a měsíce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one